Місія Всеукраїнського
фонду "Крок за кроком"
сприяти втіленню освітніх реформ з реалізації особистісно-орієнтованої, інклюзивної освітньої моделі з активним залученням сімей і громад, шляхом проведення тренінгів для освітян, батьків, представників громадських організацій; ініціювання та реалізації проектів, спрямованих на забезпечення рівного доступу до якісної освіти для усіх дітей, у тому числі дітей з особливими потребами, дітей – представників етнічних та національних меншин, сімей, які опинились у кризових ситуаціях; залучення сімей і громади до освітнього та управлінського процесів.
Місія Фонду виконується шляхом реалізації програм:
Сайти проектів Фонду
Facebook
Тендерні оголошення

Проект «Сортуємо сміття – крокуємо до чистого довкілля» шкільного клубу соціального підприємництва «Ключ до успіху» навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст.- дошкільний навчальний заклад с. Великі Гаї» Великогаївської сільської ради

28.12.2018

 

Ви запитаєте, чим можна зацікавити сучасних дітей?  Вразити!!!  Що би хто не казав, але активне навчання, неформальна освіта викликають позитивний зворотній зв'язок і бажання пізнавати нове. «Використовуйте кожну можливість і не втрачайте дорогоцінного часу на шляху до успіху», - саме з таким меседжем після кожного засідання клубу соціального підприємництва «Ключ до успіху» розходяться наші клубівці, і одразу запитують, коли наступна зустріч. І це круто!!!

Наша загальноосвітня школа с. Великі Гаї завжди була громадсько активною. Діти, батьки, вчителі, громада працювали і працюють  разом. Разом дбають, щоби  шкільний простір був не лише функціональним, а й естетично приємним. Метою Всеукраїнського фонду «Крок за кроком», у конкурсі якого ми пройшли, було активізувати діяльність шкіл України та долучити до руху громадсько-активних шкіл, створення у школах клубів соціального підприємництва, написання та втілення в дію проектів.

Так почав свою роботу наш клуб соціального підприємництва «Ключ до успіху».  На клуб діти бігають з радістю. Мають свого президента Андріану Онуферко – ученицю 7-Б класу, свої правила. Основне –  свободи вибору. Цьогоріч до роботи клубу долучився Тай –  волонтер Корпусу Миру в Україні. До речі, на засідання клубу до нас приходять не лише охочі до розвитку учні, а й багато педагогів школи,  і, навіть, директорка школи Кость О.М.

Участь у проекті програми «Школа як осередок розвитку громади» Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» для нас як цінний подарунок, який дав і дає практичні уроки, гарний досвід, відчуття потрібності. Саме дякуючи проекту, у нас є здорове ядро дітей, які мають бажання робити щось суспільно-корисне. Засідання клубу проходять раз у тиждень. Робота ШКСП «Ключ до успіху» проходить у трьох напрямках:

1.   Реалізація проекту «Сортуємо сміття – крокуємо до чистого довкілля».

2.   Марафон «Школа успіху» (зустрічі з успішними людьми громади, випускниками школи).

3.   Ігрофікація (граємо різні фінансові ігри, найбільше любимо «Світ громад»).

Формування екологічної культури у нашій громаді розпочалося, уявіть собі!, саме із нашого клубу! «Зробімо довкілля чистим, знаходьмо відвагу донести сміття до смітника, не забуваймо прибрати після відпочинку на природі!» - ці та інші реклами роблять наші діти, проводячи акції, інформаційні компанії, марафони, квести та зустрічі.  До прикладу, дуже жваво, цікаво, динамічно та результативно пройшла акція підтримки проекту «Сортуємо сміття – крокуємо до чистого довкілля». Учні проводили опитування, вели просвітницьку роботу та на завершення акції прибрали співоче поле та Гай Кобзаря. Батьки клубівців завжди нам допомагають. Голова громади Олег Кохман та люди, які були присутні на Святі Матері у цей день, дякували членам клубу за активну життєву позицію та бажання діяти. Адже кожен зрозумів, що за вирішення глобальної проблеми людства, а саме за роздільне сортування сміття, відповідає кожен із нас.

Нещодавно члени нашого клубу провели цікавий та пізнавальний квест «Все в твоїх руках» для учнів третіх та четвертих класів нашої ЗОШ с. Великі Гаї.

Дуже активно та повчально пройшла зустріч із волонтерам Корпусу Миру Ty Smith та Andrew Judkins. «Сортують там, де знають, як це робити і куди це все потім віддати на переробку. В Америці, – розповів Тай, – коли ми дивимось на сміття, то насправді бачимо не сміття, а майбутній ресурс, те, що з нього можна щось зробити необхідне». Ось так, здавалось би, як все просто. Але до усвідомлення цього треба ще прийти всім, і не поодинці, а гуртом. 

8 пілотних шкіл України впродовж цього року стали  єдиною дружною командою. І коли всі зустрілися у нашій школі на майданчику співпраці та порозуміння «Це просто стосується кожного», то змогли побачити реальну роботу наших клубівців.  Головна тема дискусії, яку запропонували діти – «Це просто стосується кожного» (труднощі із сортуванням сміття). Особлива увага до реалізації екопроекту «Сортуємо сміття – крокуємо до чистого довкілля». Експертами запропонованих завдань були о. Володимир Хома – парох церкви Серця Христового, о. Юрій Гаврилишин – парох церкви Покрови Пресвятої Богородиці, Олег Кохман  – голова Великогаївської ОТГ, Василь Гордій – начальник відділу ЖКГ, Олег Колісник  – директор комунального підприємства «Громада-сервіс», Валентина Семеняк – журналіст, письменниця, В’ячеслав Чаповський – юрист, спеціаліст юридичного відділу Великогаївської сільської ради, Тетяна  Лазута  – завметодкабінетом відділу освіти Великогаївської ОТГ, Мирослав Дишкант  - завідуючий відділом освіти громади, Тай Сміт – волонтер Корпусу Миру, Оксана Кость  – директор  школи, вчителі та учні школи – члени клубу «Ключ до успіху». Емоційним і конструктивним було обговорення поставлених на обговорення запитань та виступ кожного з експертів.

Підсумовуючи роботу клубу за цей рік, можна сказати, що наші клубівці зійшлись до спільної думки: на часі зміна свідомості кожної людини у ставленні до довкілля. Хочеш змінити світ, почни із себе. І зробити це має кожний на своєму місці, там, де  знаходиться: у школі, вдома чи на роботі, у навчальному закладі, у транспорті, на вулиці.

А ще у нас проходять зустрічі з відомими, творчими, талановитими. До прикладу,  на засіданні клубу відбулася відкрита та щира зустріч із засновницею школа фінансового успіху «Rich&Happy» п. Наталією. Як ви думаєте, про що йшла мова? Та, звісно, про те, коли і як молода людина повинна думати про створення успішного персонального бренду, про щоденник успіху, таємниці мрій і як досягти успіху в житті.

Кожного разу після засідання клубу переконуємося, що наші діти - це найбільша наша цінність, і все, що нам потрібно, то показати їм певні інструменти, якими вони можуть скористатися в житті для досягнення успіху,  і просто бути поруч!

Ім'я:
E-mail:
Ваше ім'я*:
Ваш E-mail*:
Організація:
Ваш телефон:
Тема листа*:
Зміст листа*: