Місія Всеукраїнського
фонду "Крок за кроком"
сприяти втіленню освітніх реформ з реалізації особистісно-орієнтованої, інклюзивної освітньої моделі з активним залученням сімей і громад, шляхом проведення тренінгів для освітян, батьків, представників громадських організацій; ініціювання та реалізації проектів, спрямованих на забезпечення рівного доступу до якісної освіти для усіх дітей, у тому числі дітей з особливими потребами, дітей – представників етнічних та національних меншин, сімей, які опинились у кризових ситуаціях; залучення сімей і громади до освітнього та управлінського процесів.
Місія Фонду виконується шляхом реалізації програм:
Сайти проектів Фонду
Facebook
Тендерні оголошення

Шкільний клуб соціального підприємництва «Абетка успіху» Піщанське навчально-виховне об'єднання «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок»

25.12.2018

 

Якщо ви любите те, що робите, ви будете успішними!

Шкільний клуб соціального підприємництва – це частка шкільного звичайного життя, що потрапила у стіни нашого навчального закладу.  На базі Піщанського НВО «ЗОШ I-III ступенів – дитячий садок» у січні 2018 року був відкритий Шкільний клуб соціального підприємництва «Абетка успіху», у якому діти  розвивають підприємницький світогляд, поглиблюють знання з фінансової грамотності, співпрацюють із різноманітними установами та громадськими організаціями, розробляють цікаві проекти  для покращення ситуації  в закладі та в селі Піщана.

Розпочали свою роботу з вибору назви клубу та емблеми. Діти підійшли з великою зацікавленістю до такої творчої роботи. В результаті обговорення була обрана назва «Абетка успіху» й емблема, що символізують перші кроки для досягнення цілі, які робить дитина саме у шкільному віці.

Заняття у нашому клубі проводяться два рази на місяць. Його учасниками є 15 учнів 6-10 класів, які мають бажання працювати в команді і брати активну участь у запланованій роботі. У нашому клубі всі мають право голосу, тому президента, фотокореспондента та блогера ми обирали шляхом голосування.

У ШКСП «Абетка успіху» ніхто нікого не вчить, у нас навчаються у тих, у кого хочуть вчитися, у нас навчаються всі, і дорослі і діти, як можна ставитися до своєї роботи і навчання, до своїх перемог і невдач, як досягти успіху. У клубі діти можуть відпочити, поспілкуватися з друзями, займатися  своєю улюбленою справою.

Заняття проводяться у різноманітних формах: тренінги, семінари, круглі столи, бесіди-суперечки, конкурси, квести, екскурсії, симуляційні ігри. 

На вступному занятті «Підприємець – це ім’я, тільки не особисте, а професійне» учасники ознайомилися із поняттям підприємець і підприємливість, зібрали банк ідей щодо роботи клубу, визначили тематику занять, які найбільш зацікавили учасників.

Діти із задоволенням відвідують заняття, активно беруть участь в обговоренні, пізнають себе. Одним із таких занять був профорієнтаційний тренінг «Пізнай себе, знайди свій шлях», де учасники малювали своє майбутнє, розповідали про те, чим вони хочуть займатися в майбутньому, про свої мрії. Заняття «Сімейний бюджет» та екскурсія до Приватбанку викликали особливе захоплення й сприяли покращенню знань із економічної та фінансової грамотності, заняття «Секрети  твого успіху» дозволило виявити якості успішної людини та дії для досягнення успіху, на занятті «Реклама» учасники вивчили основні функції реклами та зняли рекламний ролик. Ролик демонстрували для усієї школи!

До роботи нашого клубу ми залучаємо різних спеціалістів, які проводять заняття для учасників. Наприклад, «Перші кроки у країну фінансової грамотності» було проведено представниками Національного університету біоресурсів і природокористування України.

Нові для себе вміння і навички учасники клубу здобувають в ігровій формі. Так, з початку створення клубу, були проведенні симуляційні ігри «Книжкова фабрика», де  діти відчули себе як керівниками, так і підлеглими та зрозуміли як формується продуктивність праці й собівартість продукту, гра «Ринок яблук», під час якої діти усвідомили яким чином визначаються ринкові ціни, зрозуміли поняття попит і пропозиція, сформували здібності ведення переговорів. А перегляд та обговорення мультфільмів «Азбука грошей» приносить неабияке задоволення та ініціює різні гарячі дискусії.

Найбільше, що зацікавлює дітей, – це розробка  проектів і втілення їх в реальне життя. Діти дуже активно взялися за реалізацію проекту «Агенція дозвілля «Смайл», що передбачає створення сучасних умов для організації спільного сімейного дозвілля на базі нашої школи. Діти були захоплені тим, що саме ідеї учасників клубу «Абетка успіху» були взяті при написанні проекту. У межах цього проекту учасники  клубу вчаться розробляти сценарії, розраховують бюджет  свят, виготовляють фотозони, є професійними ведучими свят.

У Фейсбуці клуб має свою сторінку «ШКСП «Абетка успіху», де ми ділимося інформацією, своїми успіхами, справами, фотографіями https://www.facebook.com/groups/128977757937660/

Дуже приємно на сторінках соціальних мереж та блогу читати відгуки дітей: «Було дуже цікаво! Дякую нашому керівнику клубу за обраний проект,  адже те, що ми придумали буде цікаво й корисно не тільки учням нашої школи, а й жителям нашого села!».

Ми не зупиняємося, а рухаємося тільки вперед. На наступний рік заплановано нові зустрічі із успішними людьми, екскурсії на підприємства, впровадження в життя актуальних проектів, навчання учасників у сфері фотомистецтва, акторської майстерності.

Особливу увагу хочемо присвятити створенню ігрового майданчика в нашому клубі, на якому проводитимуться фінансові настільні ігри такі як: «Кеш-флоу для дітей», «Монополія», «Таємниці грошей для дітей» та їм подібні. У процесі таких ігор в дітей вироблятиметься звичка зосереджуватися, спілкуватися,  логічно мислити, формуються знання про певні фінансові поняття та механізми. Необхідність дотримуватися правил у грі та приймати рішення дає той досвід, який допомагає виробляти грамотну поведінку з грошима.

ШКСП «Абетка успіху» – це  команда однодумців, яким цікаво працювати разом, які прагнуть до самовдосконалення, які керуються такими словами: «Якщо ви любите те, що робите, ви будете успішними!».

Ім'я:
E-mail:
Ваше ім'я*:
Ваш E-mail*:
Організація:
Ваш телефон:
Тема листа*:
Зміст листа*: