Місія Всеукраїнського
фонду "Крок за кроком"
сприяти втіленню освітніх реформ з реалізації особистісно-орієнтованої, інклюзивної освітньої моделі з активним залученням сімей і громад, шляхом проведення тренінгів для освітян, батьків, представників громадських організацій; ініціювання та реалізації проектів, спрямованих на забезпечення рівного доступу до якісної освіти для усіх дітей, у тому числі дітей з особливими потребами, дітей – представників етнічних та національних меншин, сімей, які опинились у кризових ситуаціях; залучення сімей і громади до освітнього та управлінського процесів.
Місія Фонду виконується шляхом реалізації програм:
Сайти проектів Фонду
Facebook
Тендерні оголошення

Проект «Медіа-центр «Місто можливостей» Бучанської Української гімназії

24.12.2018

 

Команда педагогів та учнів Бучанської Української гімназії на чолі із представниками  Шкільного клубу підприємництва «Велика сімка» створила громадський медіа-центр «Місто можливостей», який забезпечує висвітлення інформації щодо досвіду роботи найкращих підприємців регіону, створення інтерактивної карти підприємств регіону з вільними вакансіями та допомагає молоді оцінювати себе і власний потенціал в економічній та інформаційній сферах суспільного життя, поглиблювати комунікативну, підриємницьку, цифрову та мовну компетентності.

Відсутність у Бучанській громаді незалежного молодіжного центру, що висвітлював би інформацію щодо здобутків у сфері підприємництва, поширював кращий досвід приватних та комунальних підприємств, стала стимулом для розробки проекту «Медіа-центр «Місто можливостей». Актуальність цього проекту підтвердили ще й дослідження громади. Крім того, спонукала до його впровадження і необхідність покращення компетенції дітей у сфері налагодження та підтримки партнерських відносин, створення молодіжних ЗМІ та інтерактивної карти підприємств регіону, тощо.

Від початку реалізації проекту учасниками економічного клубу гімназії відвідано вісім підприємств регіону: ТОВ НВП «МАДЕК», підприємство, що займається створенням систем енергозабезпечення, будівельно-монтажними та електромонтажними роботами, конструюванням дизельних генераторів спеціального призначення (дане обладнання енергозабезпечує житлові будинки, торгівельні центри, спортивні комплекси та інші галузі економіки і бізнесу в Україні); ТОВ «Техпромсервіс», компанію, що займається виготовленням, монтажем та налагодженням технологічного обладнання для нафто-газового комплексу (підприємство є єдиним в Україні товариством, яке працює у цій сфері); «дерев’яний рай» – столярну майстерню «Відверто», місце, де створюють дивовижні предмети з дерева, а саме сходи, двері та інше, ознайомилися з процесами обробки та етапами виготовлення столярних виробів; «ЮТЕМ» - проектно-орієнтоване підприємство, яке є одним з провідних інжинірингових компаній України, компанія міцно стоїть на внутрішньому ринку праці продовж 92 років і активно взаємодіє з 14 країнами світу (за роки діяльності було введено в експлуатацію понад 37 млн. кВт енергопотужностей, у тому числі в Україні 32 млн. КВт, що становить 57% встановленої потужності енергосистеми країни, один з глобальних проектів компанії «ЮТЕМ» –це сховище відпрацьованого ядерного палива на ЧАЕС); АТ «Ветропак Гостомельський Склозавод», що налічує майже 100-річний досвід виробництва скляної тари; сьогодні – це сучасне підприємство є найважливішим постачальником скляного упакування для вітчизняних виробників продуктів харчування та напоїв, яке має у своєму розпорядженні новітнє обладнання та технології, висококваліфікований персонал і європейську систему управління, три тисячі співробітників якого працюють на семи заводах в Швейцарії, Австрії, Чехії, Хорватії, Словаччини та України; кондитерську фабрику «Деліція» та інші підприємства регіону.

Юні журналісти підготували інтерв’ю з працівниками підприємств, зібрали важливу для громади інформацію про виробництво, вакансії, необхідну для отримання роботи освіту, провели відеозйомку та фотозйомку. Ці матеріали частково вже розміщені на сторінці фейсбуку Бучанської Української гімназії, а згодом будуть використані для створення інтерактивної карти підприємств регіону.

Проект, без сумніву, матиме своє продовження і може реалізовуватися протягом багатьох років, адже тільки в місті Бучі на даний момент зареєстровано близько 600 підприємств.

Враження учнів про участь у проекті «Місто можливостей» та роботу економічного клубу:

«Мені подобається бути учасницею економічного клубу і працювати над втіленням у життя проекту «Місто можливостей». Тут я практикуюся у сфері журналістики, вчуся комунікувати з іншими людьми, вивчаю ринок праці  регіону» (Заторська Марія, учениця 10 класу Бучанської української гімназії).

«Мене захопила ідея проекту «Місто можливостей». Під час відвідування підприємств, ми бачимо виробництво зсередини, можемо розповісти про побачене членам громади та обрати собі професію» (Мислицька Катерина, учениця 10 класу Бучанської української гімназії).

«Побувавши на підприємствах рідного міста, я була вражена масштабом деяких із них, побачила справжнє виробництво, навчилася брати інтерв’ю, дізналася багато цікавого про професії, що користуються попитом на ринку праці» (Халілова Селіме, учениця 10 класу Бучанської української гімназії).

«Участь в заняттях клубу та в реалізації проекту допомагає мені вдосконалювати свої вміння відео та фотозйомок, адже я став головним фотокореспондентом нашої команди. Мої роботи супроводжують замітки про екскурсії, клубні заняття та в майбутньому будуть використовуватися для створення інтерактивної карти підприємств регіону» (Птущенко Андрій, учень 10 класу Бучанської Української гімназії).

«Відвідавши мале підприємство міста «Відверто», я задумався над створенням власного бізнесу. Можливо, з часом і про мою ідею дізнаються члени нашої громади. А також дізнався про те, які фахівці потрібні на підприємствах міста» (Будзяк Андрій, учень 10 класу Бучанської Української гімназії).

 
Бучанська Українська гімназія
вул. Енергетиків 2, м. Буча, Київська обл.
Тел.: (045) 49418
Сайт гімназії:www.gimnaziya-bucha.com
Електронна пошта:buchagimnaziya@ukr.net
Директор гімназії: Сторожик Лариса Яківна

Ім'я:
E-mail:
Ваше ім'я*:
Ваш E-mail*:
Організація:
Ваш телефон:
Тема листа*:
Зміст листа*: