Місія Всеукраїнського
фонду "Крок за кроком"
сприяти втіленню освітніх реформ з реалізації особистісно-орієнтованої, інклюзивної освітньої моделі з активним залученням сімей і громад, шляхом проведення тренінгів для освітян, батьків, представників громадських організацій; ініціювання та реалізації проектів, спрямованих на забезпечення рівного доступу до якісної освіти для усіх дітей, у тому числі дітей з особливими потребами, дітей – представників етнічних та національних меншин, сімей, які опинились у кризових ситуаціях; залучення сімей і громади до освітнього та управлінського процесів.
Місія Фонду виконується шляхом реалізації програм:
Сайти проектів Фонду
Facebook
Тендерні оголошення

Навчально-практичний тренінг із підготовки вчителів до формування громадянської компетентності дітей

30.03.2018

 

26-29 березня 2018 року в Києві відбувся навчально-практичний тренінг із підготовки вчителів до формування громадянської компетенотності дітей засобами навчальних матеріалів для педагогів, батьків та учнів перших класів. Тренінг проводився в межах проекту «Просування громадянської освіти у початковій школі в контексті нових освітніх стандартів», що впроваджується Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агенством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Тренінг проведено з метою підготовки вчителів до викладання навчальних матеріалів для учнів перших класів щодо  питань формування громадянської компетентності. Основні завдання:

 • підвищити рівень обізнаності педагогів і розуміння практичної траєкторії впровадження нормативно-правових засад освітньої реформи, концепції нової української школи, філософії, принципів нового Державного стандарту початкової загальної освіти;
 • опрацювати основні поняття й обговорити з учасниками цінності громадянської освіти;
 • узгодити розуміння учасниками основних понять, що лежать в основі побудови навчання на цінностях, обговорити чому вони важливі для кожного громадянина;
 • ознайомити із компетентностями для розвитку культури демократії, визначеними Радою Європи;
 • осмислити сутність громадянської компетентності;
 • сформувати вміння та навички учасників розвивати громадянську компетентність  у процесі навчання учнів;
 • ознайомити із практичними інструментами формування громадянської компетентності;
 • сформувати розуміння й розробити практичні кроки як розвивати знання та їх критичне розуміння, цінності, навички, ставлення у роботі вчителя початкової школи;
 • ознайомити з особливостями мотивації молодших школярів за технологією нейродидактики, розробленими на основі сучасних теоретичних підходів та педагогічної практики;
 • опрацювати практичні вправи навчально-методичних матерів, розроблених у межах проекту.

Під час роботи тренінгу презентовано та опрацьовано з учасниками теми:

 • Практична траєкторія впровадження нормативно-правових засад освітньої реформи, концепції нової української школи, філософії, принципів нового Державного стандарту початкової загальної освіти;
 • Поняття для розуміння цінностей громадянської освіти;
 • Розвиток громадянської компетентності учнів початкової школи;
 • Мотивація молодших учнів до учіння за технологією нейроосвіти;
 • Інтерактивні форми навчання;
 • Проектна діяльність щодо освіти з прав людей.

Апробовано розроблені навчально-методичні матеріали до тематичних тижнів модельної програми, а саме:«Я українець/українка. Я – європеєць/я – європейка», «Мій друг», «Ми – підприємливі», «Зима», «Світ рослин», «Світ тварин», «Пригоди крапельки», «Літо», «Мій/наш клас», «Веселка».

Тренінг проведено тренерами Всеукраїнського фонду «Крок за кроком», авторами-розробниками навчально-методичних матеріалів:

Банах Ольгою Володимирівною, викладачем Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Боярчук Ольгою Іллівною, завідувачкою відділом виховної роботи Комунального навчального закладу Київської обласної ради «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів».

Кравчук Ларисою Володимирівною, старшим викладачем Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка.

Мирошниченко Тетяною Іванівною, директором школи «Перша ластівка» (м. Івано-Франківськ).

Санковською Іриною Мечиславівною, методистом Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка.

Програма навчально-практичного тренінгу з підготовки вчителів до формування громадянської компетентності  дітей засобами навчальних матеріалів для педагогів, батьків та учнів перших класів.

Ім'я:
E-mail:
Ваше ім'я*:
Ваш E-mail*:
Організація:
Ваш телефон:
Тема листа*:
Зміст листа*: